Inovácie
mesta Bratislava

Vďaka inováciám, technológiám a novým postupom sa snažíme zlepšiť každodenný život v Bratislave, ako aj fungovanie Magistrátu.

Ako pracujeme

Dáta

Zbierame a validujeme kvantitatívne aj kvalitatívne dáta, na základe ktorých sa rozhodujeme pri našich projektoch.

Testovanie

Prototypujeme a testujeme naše nápady s verejnosťou. Spätná väzba od obyvateliek a obyvateľov Bratislavy.​

Spolupráce

Spolupracujeme s odborníkmi v súkromnom, verejnom aj akademickom sektore.

Lepšie mesto

Našim cieľom je priniesť nové, ako aj zlepšiť poskytované služby mesta, a zjednodušiť každodenný život ľudí v Bratislave.​

Naše projekty

Prehľad projektov, ktorým sa aktuálne venuje inovačný tím mesta Bratislava.

Mestské laboratórium

Virtuálny priestor, v ktorom budú vznikať nové nápady, procesy a služby. Priestor pre lepšie spojenie verejného sektoru so súkromným a jednoduchšie implementovanie inovatívnych riešení do úradu verejnej správy.

Portál pre aktívne obyvateľky a obyvateľov

Webová stránka pre aktívne obyvateľky a obyvateľov Bratislavy. Nájdu tu informácie, návody a možnosti ako sa zapojiť a zlepšiť svoje okolie.

Nové digitálne služby

Pripravujeme nové, jednoduchšie, prehladnejšie a intuitívnejšie elektronické služby poskytované hlavným mestom.

Dopravná aplikácia

Všetky druhy dopravy na jednom mieste. Naplánujte si svoju trasu prehľadne, jednoducho a rýchlo. Od mestskej hromadnej dopravy až po zdieľané bicykle
a kolobežky.

Nový mestský web

Pripravujeme nový mestský web s prehľadným a responzívnym dizajnom, na ktorom obyvateľky a obyvatelia nájdu všetky potrebné informácie.

Online lístky na kúpaliská

Spolu so STARZ sme vytvorili webovú stránku pre online nákup lístkov na letné kúpaliská. Návštevníci tak už nemusia čakať v dlhých radoch.

Spoznajte inovačný tím

Petra

Petra Dzurovčinová

Splnomocnenkyňa primátora pre inovácie
petra.dzurovcinova@bratislava.sk

Viac o Petre

Vyštudovala Medzinárodný obchod na Ekonomickej univerzite v Bratislave.
V roku 2015 bola súčasťou Oxford Internet Leadership Academy, programu zameraného na tvorbu politík v digitálnom priestore. 

Ako splnomocnenkyňa pre inovácie (Chief Innovation Officer) sa venuje rozvoju technických aj procesných inovácií, spolupráci s akademickým, podnikateľským a tretím sektorom, tvorbe mestského laboratória a riadeniu pilotných projektov. Súčasťou jej práce je aj medzinárodná spolupráca na pôde Eurocities a iných platformách.

Mária

Mária Kostická

Produktová manažérka
maria.kosticka@bratislava.sk

Viac o Márii

Vyštudovala manažérsku matematiku na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky.
Už počas štúdia zbierala skúsenosti v oblasti dátovej analytiky a projektového manažmentu.

Ako produktová manažérka zastrešuje hlavne transformáciu elektronických služieb hlavného mesta a je zodpovedná za digitálne služby v oblasti športu. Podieľala sa aj na tvorbe Mestského laboratória a zastrešovaniu pilotných projektov v spolupráci s príslušnými odbornými oddeleniami a externými partnermi z tzv. “quadruple helix” (t.j. podnikateľská sféra, akademická sfera, občianska spoločnosť
a verejná správa).

Slavomír Oslej

Produktový manažér pre digitálne služby
slavomir.oslej@bratislava.sk

Viac o Slavomírovi

Na Magistrát prišiel Slavo z vzdelávacieho programu Butterfly Effect, kde mal na starosti akvizíciu účastníkov. Predtým bol súčasťou inovačného tímu v Slovak Telekome, kde formoval partnerstvá predovšetkým so startupovým ekosystémom. Je absolvent 3 – ročného programu Nexteria Leadership academy a absolvent Butterfly Effect ako UX researcher.

Slavovou misiou je tvorba zmysluplných digitálnych služieb a produktov založených na potrebách obyvateliek a obyvateľov mesta. V tomto duchu sa v súčasnosti venuje rozvoju digitálnych služieb, multimodálnej aplikácií a Bratislavskej mestskej karte.

Jakub

Jakub Hrubý

Produktový manažér
jakub.hruby@bratislava.sk

Viac o Jakubovi

Vyštudoval Katedru marketingovej komunikácie na Filozofickej Fakulte Univerzity Komenského. Pôsobil na oddelení vzťahov s verejnosťou a má skúsenosti s komunikáciou a riešením podnetov od obyvatelov.

V rámci inovačného tímu sa venuje projektu Bratislavskí susedia, mapovým službám, tvorbe stránok, komunikácii a propagácii aktivít inovácií.

Alexandra

Martina Mihalkovičová

Jakub

Lucia Vosátková

Produktová manažérka
lucia.vosatkova@bratislava.sk

Viac o Lucii

Vyštudovala marketingovú komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, kde sa počas štúdia zameriavala najmä na cestovný ruch a inovácie. Posledné tri roky pracovala v cestovnej kancelárií Pelikán ako produktová manažérka na oddelení technologického rozvoja a predtým zbierala prax v Holandsku a v Česku.

Jej hlavnou zodpovednosťou v inovačnom tíme je redizajn webovej stránky hlavného mesta. Zároveň sa snaží o postupné vizuálne zjednotenie všetkých web stránok, ktoré spadajú pod hlavičku mesta Bratislavy.

Alexandra

Sabina Hrabinová

Produktová manažérka
sabina.hrabinova@bratislava.sk

Viac o Sabine

Absolvovala štúdium marketingovej komunikácie na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. Pracovný život odštartovala v mediálnej agentúre ako Account manažérka. Svoje kreatívne schopnosti využila na pozícii Ideamaker & Copywriter v digitálnej agentúre, v spoločnosti ESET a zároveň v rámci vlastnej živnosti. Inšpiráciu a vedomosti čerpala tiež v zahraničí počas Work & Study programu
vo Vancouveri a počas dobrovoľníckych pobytov v USA, Dánsku a Francúzsku.
V našom tíme má na starosti manažment digitálnych služieb mesta.

Jakub

Martin Čerpák

Viac o Martinovi

Venoval sa front-end developmentu
a súbežne navrhoval logiku webových stránok spolu s dizajnom. Táto skúsenosť tvorí základ pre jeho ďalšiu prácu UX / UI dizajnéra, ktorý vie jasne odkomunikovať svoje návrhy na programátorov. Aktívne pracuje aj na e-commerce projektoch ako freelancer.

Martin v inovačnom tíme pracuje na redizajne webových stránok, ich zjednotení spolu so zjednodušením funkcionality
a vizuálnej stránky, pre obyvateľov
a návštevníkov Bratislavy.

Jakub

Zuzana Sidorová

Junior manažérka inovácií
zuzu.sidorova@gmail.com

Viac o Zuzane

Zuzana je študentkou marketingovej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a absolventkou ročného štipendijného programu Nádvorie Kampus. Jej oblasťou záujmu je ekológia a udržateľnosť v prepojení s inováciami a funkčnými riešeniami.

Medzi jej osobné projekty patrí zero waste iniciatíva, pod ktorou organizuje prednášky a workshopy pre verejnosť, zamerané na témy bezodpadovosti a udržateľnosti. Pôsobí ako stážistka v inovačnom štúdiu, v ktorom sa venuje projektovému manažmentu a business dizajnu. V rámci inovačného tímu mesta Bratislavy vypomáha pri tvorbe digitálnych služieb mesta a komunikácií kancelárie.

Alexandra

Martin Pinter

Viac o Martinovi

Vyštudoval informatiku na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky v Bratislave a následne pracoval pre firmu Vacuumlabs na domácich aj zahraničných technologických startupoch.

Venuje sa internému developmentu inovačných aplikácii, ako aj zastrešeniu externých dodávateľov developerských a informatizačných služieb.

Alexandra

Patrik Kadlčík

Viac o Patrikovi

Študoval Bezpečnosť informačných systémov na fakulte Elektrotechniky a Informatiky Slovenskej Technickej Univerzity, ale už pred štúdiom pracoval ako Freelance front-end developer. Počas štúdia začal pracovať v Accenture, kde pracoval 3 roky ako DevOps Inžinier.

V inovačnom tíme má úlohu DevOps Inžiniera. Pracuje na tvorbe webových stránok, automatizácií, nastavovaní a zlepšovaní vývojových procesov a developmente.

Alexandra

Adam Grund

Alexandra

Lukáš Polesňák