Mestský
Climathon

Čo je to climathon?

Climathon je medzinárodné podujatie organizované Európskou úniou, ktorého cieľom je zapojiť európske mestá a ich obyvateľov do riešenia klimatických výziev. Zameriava sa na tvorbu technických riešení, schopných čeliť klimatickým výzvam. Podujatie prepája a tvorí komunitu skúsených mentorov, odborníkov z praxe a technických či biznisových lídrov z rôznych oblastí. Ich úlohou je počas 48 hodín vymyslieť realizovateľné riešenie podložené dátami, ktoré by mali odpovedať na predložené výzvy. Mesto Bratislava sa stalo súčasťou medzinárodného Climathonu a spolu s jej obyvateľmi už po druhý rok tvorí riešenia, ktoré majú pomôcť Bratislave stať sa odolnejším mestom.

Náš cieľ je lepšia
Bratislava

Víziou mesta Bratislava je byť odolným a udržateľným mestom, ktoré poskytuje svojim obyvateľom príjemné miesto na život. V rámci výzvy Climathon sa mesto snaží zlepšiť efektívne fungovanie mestskej infraštruktúry a vytvárať služby, ktoré podporujú mestskú klimatickú rezistenciu. Inovatívne riešenia vychádzajú zo živých dát mesta a hodnotných dát partnerov, ku ktorým je možné sa dostať len počas podujatia Climathon.

“Na to, aby bola Bratislava silné a udržateľné mesto pre život, musí robiť strategické rozhodnutia podložené dátami ale k tomu potrebuje aj pomoc obyvateliek a obyvateľov”

Petra Dzurovčinová,

Splnomocnenkyňa pre inovácie mesta Bratislava